SON DAKİKA

Tesettür Giyim Modasına Uyum Sağlamak İçin Yapılması Gerekenler 

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 15:07 'de eklendi ve 986 views kez görüntülendi.

 

Son zamanlarda günlük hayatta sıkça karşılaştığımız tesettür giyim modası renkli tarzlar ile birlikte oldukça gündemde olan bir tarzdır. Rahat ve özgür bir giyim tarzı halini alan tesettür giyim tarzı özellikle gençler arasında tamamen bir moda yarışı haline gelmeye başlamıştır. eskiler de kısıtlı seçenekler nedeni ile çok fazla değişik tarzlar görünmezken artık hemen hemen her yerde tesettür giyim için değişik tarzlar ve şık görüntüler görmek mümkündür. Tesettür giyim genellikle gençler arasında renkler ile harika kombinler oluşturularak oldukça şık görüntüler ile karşınıza çıkmaktadır. 

Rengarenk kombinelerin bir araya gelmesi ile birlikte tamamlayıcı olan şal ve eşarp modelleri ise şıklığınıza şıklık katan bir ayrıntıdır. Tesettür giyimin en büyük rahatlığı ise vazgeçilemeyen pantolon seçimlerinizi rahatlıkla kullanabilmek için bileklere kadar uzanan tunikler ve feraceler size çok büyük kolaylık ve rahatlık sağlayan ürünlerdir. Tesettür elbise hemen hemen her yaş gurubunda öncelikli seçimler arasında bulunan tesettür kıyafetlerdendir. Elbise modellerini özellikle uzun boylu bayanlar tercih etse de kısa boylu olan hanımlarda rahatlıkla kullanabileceği ve tesettür giyim tarzına en uygun olan giysilerdendir.  

Elbise ve etek modellerini giyim tarı olarak tercih etmeyenler ise pantolon üzeri ferace kullanımı tercih ederek şık bir görüntü elde ederek tesettür giyim tarzına uygun giyinme olanağını bulmuş olurlar. Çeşitli renk seçenekleri ve modelleri ile hem ev giyiminde hem de sokak giyiminde hatta özel günlerinizde bile oldukça şık kombineler yaparak şık bir görüntü elde edebilirsiniz.  

Tesettür Elbise Seçimleri Nasıl Ve Neye Göre Yapılmalıdır? 

Normal giyim tarzından tesettür giyim tarzına geçiş yapmak isteyenlerin en büyük sorunu kombin oluşumunu nasıl sağlayacağı hakkında bir bilgi sahibi olmamasıdır. Bu konuda tesettür giyim için faydalı olabilecek bilgileri ile size yardımcı olacak olan bazı püf noktalarına değinelim. Aslında tesettür giyim tarzına geçiş yaparken çok köklü bir değişim yerine yavaş yavaş gerçekleşecek bir değişim ile bu geçişi rahatlıkla atlatabilirsiniz. Şık bir ferace ile eski kıyafetlerinizi rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.  

Feracenizin modeline ve rengine uygun bir eşarp seçimi ile şıklığınızı kolayca tamamlayabilirsiniz. Eşarp kullanımını rahat bulmayanlar için şal aslında en kolay çözümdür. Şal kullanımı hem oldukça şık bir görüntü sağlarken hemde ya ayaları için oldukça rahat bir kullanıma sahip tesettür ürünlerindendir. Şal tesettür giyiminde kolayca tüm elbise ve feraceler ile kolaylıkla kombin yapılabilen bir üründür. Kombin seçimlerinde dikkat edilecek önemli noktaları inceleyecek olursak aşağıdaki gibi maddeler ile sıralayabiliriz. 

  • Tesettür giyimde de diğer giyim tarzlarında olduğu gibi ilk önce dikkat etmeniz gereken vücudunuza uygun giysiler seçmelisiniz. Vücut ölçülerinize uygun ve çok fazla hatlarınızı beli etmeyen seçimler yapmalısınız. 
  • Renk uyumu oldukça önemli bir konudur. Renk uyumu sayesinde şık bir görüntüye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 
  • Şal ya da eşarp seçimlerinizi ve bağlama tekniklerini muhakkak yüz hatlarınıza uygun bir şekilde seçim yapmalısınız. 
  • Ferace seçimleri için tüm vücut yapılarına uygunluk gösterdiği için sadece renk ve modelline karar vermeniz yeterli olacaktır. Ferace tamamen boydan kapatan bir giysi olduğu için altına rahatlıkla pantolon giyebilir ve dilediğiniz pantolonlarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tesettür giyim tarına geçmeden önceki giyim tarzınızdaki kıyafetlerinizi ferace altında rahatlıkla kullanabilirsiniz.  
  • Ferace ve tesettür elbiseler tesettür giyimin kurtarıcı kıyafet seçeneklerindendir. Sadece renk uyumlarına ve şal ile birlikte uyumunu sağlayarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz. 

Bu maddelere uygulayarak tesettür giyimde rahatlıkla şıklığı yakalayabilir ve tesettür modasını yakından takip edebilirsiniz. Aslında tesettür modası şıklığı yakalayabilecek en kolay giyim tarzlarından bir tanesidir. Püf noktalarına dikkat ederek kolaylıkla şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.  

Tesettür Şıklığı Nasıl Sağlanır? 

Tesettür şıklığı hayatınızın her bölümünde seçtiğiniz kıyafetler ile oldukça rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Tesettür deyince akla en zor kombinler gelse de aslında en kolay giyim tarzına sahip bir giyim tarzıdır. Bu yüzden şıklığı yakalamak normal giyim tarzınızla aynı olur. Renk uyumlarına ve vücudunuza uygun seçimler yaparak kolayca şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tesettür elbise seçimi yapacaksanız eğer seçtiğiniz aksesuarlar ve şal ya da eşarp ile şıklık yakalamanız mümkündür. Fakat renk uyumuna çok dikkat etmelisiniz. Tamamen aynı renklerde seçimler yaparsanız şık bir görünümden ziyade boğucu ve sıradan bir görüntüye sahip olursunuz.  

Genellikle zıt renk kombineleri ile daha şık ve modern bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Elbise seçimleriniz eğer tek renk üzerinden yaptıysanız şal seçiminizi muhakkak daha hareketli ve renkli modeller üzerinden seçimlerinizi yapmanız gerekir. Bu sayede daha şık görüntüler elde edebilirsiniz. Eğer elbiselerinizi renkli ve karışık modellerde seçim yaptıysanız şal ve aksesuar seçimlerinizi sadelikten ana kullanmanız gerekir. Bu ayrıntılara dikkat ederek daha şık görüntü ile karşılaşırsınız. Özellikle yaz aylarında daha hareketli ve daha rengarenk seçimler yaparak hayatın cıvıltısına ayak uydurabilirsiniz. Ama illa sadelikten yanayım diyorsanız aksesuar seçimleri ve kullandığınız şallar ile muhakkak elbiseye hareket katmanız gerekecektir. Bu ayrıntılar size oldukça yardımcı olacak ve bu ayrıntılar sayesinde daha şık kombinler ile tesettür giyim ile birlikte şık görüntülere sahip olabilirsiniz.  

Ferace İle Tesettür Giyiminizi Daha Kolay Hale Getirin 

Ferace tesettür giyim tarzının en kurtarıcı öğelerinden bir tanesidir. Ferace aslında kombini en kolay ve oldukça hayat kurtarıcı olan bir giyim parçasıdır. Sadece güzel ve şık bir şal ile feracenizi tamamlayarak göz dolduran şıklığı yakalayabilirsiniz. Ferace ile hem günlük hayatınızda hem seyahatlerinizde rahat kullanımı sayesinde rahat hissi sağlayarak şıklığı yakalayabilirsiniz. Özellikle günlük hayatınızdaki ferace kullanımlarında hiçbir özel hazırlığa girmeden hemen kolayca kombineleri yaparak her an her dakika şıklığınızdan vazgeçmeyerek her zaman güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.  

Ferace Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar Nelerdir? 

En kolay kombin yapabileceğiniz feraceler son zamanlarda oldukça fazla talep edilen bir tesettür giyim ürünüdür. Peki bu günlük kullanım için kurtarıcı görevi üstlenen giyim ürününün seçimi yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini inceleyelim 

  • Ferace seçimleri yapılırken yaz ayları ve kış ayları için ayrı seçimler yapılması daha uygun olacaktır. Yaz aylarında giyilecek olan ferace için daha ince kumaş yapısına sahip ve daha renkli içerisinde sizi bunaltmayacak rahatlıkta olmasına dikkat etmeniz gerekir. 
  • Kış ayları için seçeceğiniz feraceler ise daha kalın ve sizi daha sıcak tutacak kalınlıkta ve özellikte olmasına dikkat edin.  
  • Kumaş yapılarının tamamen sizin rahatlığınız ve şıklığınız için uygun olan feraceler arasında seçimlerinizi yapmanız gerekir. 
  • Dilediğiniz renk ve desenler ile zevkinizi ortaya koyan seçimler yapabilir şal ya da eşarp seçimleriniz ile birlikte aksesuarlar ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. 

Bu özelliklere dikkat ederek ferace seçimlerinizi yaparsanız hem şıklığı yaklarsınız hem de daha rahat bir giyim sağlamış olursunuz. Tüm giyim tarzlarqındaki seçimler gibi ferace seçimleri için de muhakkak vücut yapınızı dikkate alarak yaparsanız daha şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.  

 

bodrum escortyabancı dizi izle