OLAY TV
CANLI

Ökkeş Demir nereye el koydu?

Gaziantep’in yeni Stadyumu’nda büyük bir sürpriz yaşanıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından daha önce Gaziantepspor’a kiralanan yeni stadyum, Kırmızı-Siyahlı takımın eski borcunu ödemediği gerekçesiyle geri alındığı iddia edildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’in yeni stadyumu geri almak için işlem başlattığı gelen bilgiler arasında.
 Ökkeş Demir nereye el koydu?
Okunma: 0 kez

4 MİLYON TL BORÇ VAR
Kamil Ocak Stadı’nın kirasından dolayı Gaziantepspor’un Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne 4 milyon TL borcu olduğu öğrenildi. Bu borcun ödenmemesinden dolayı yeni stadyumu da kiralayan Gaziantepspor’un bu sözleşmesi feshedildi. Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’in, işlem başlattığı ve yeni stadyumun sözleşmesini feshetmeye hazırlandığı ileri sürüldü.
KALYONCU İSMİNİ ÇEKTİ
Gaziantep’in yeni stadyumuna isim sponsoru olan Kalyoncu ailesi ismini geri çekme kararı aldı. Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün ikinci başkanı olan Haluk Kalyoncu’nun Gaziantepspor ile yapılan sponsorluk anlaşmasını geri çektiği ve yeni sezonda Gaziantep Stadyumu’nun isminde Kalyon isminin olmayacağı iddia edildi.
STADI KİM İŞLETECEK?
Gaziantep Stadyumu’nu yeni sezonda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sorumluluğu altında olacağı öğrenildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’in yeni stadyumla ilgili çalışmalara hazırlandığı ve stadı yeniden devralma girişimlerine başladıkları öğrenildi.
GAZİŞEHİR YÖNETİMİ ALABİLİR
Gaziantep Stadyumu, Gaziantepspor’dan devralındıktan sonra Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’ne kiralanması gündeme geldi. Önceki gün Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Adil Konukoğlu ve yöneticilerinin gezerek inceleme yaptıkları yeni stadyumun Gazişehir Kulübü’ne verilmesi bekleniyor.

artf4