OLAY TV
CANLI

MİLLETVEKİLİ ÇELİK'İN KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJI

 MİLLETVEKİLİ ÇELİK'İN KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJI
Okunma: 6 kez

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik yaptığı yazılı açıklamada, "Irkçılık, ayrımcılık, yoksulluk, terör ve adaletsizlik gibi toplumsal sorunlar günümüzde en çok aileleri ve bununla birlikte ailenin temel taşı olan kadınları etkilemektedir. Kadınlarımız hayatın birçok noktasında çeşitli sebeplerle şiddete maruz kalmakta, şiddet ve eşitsizliğin mağduru kadınlarımız ise, bu muameleyi hiç ama hiç hak etmemektedirler. Unutulmamalıdır ki kadına yönelik her türlü şiddet, hak ihlali, bir insanlık suçudur.
Şiddet kadını her alanda güçsüzleştirmekte, birçok fiziksel ve ruhsal hasara yol açarak, toplumumuzun ve toplumsal değerlerimizin büyük zararlar görmesine sebep olmaktadır. Yapılan tüm düzenlemelere ve alınan tüm önlemlere rağmen ise, kadına yönelik şiddet günümüzün hala en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Görülmektedir ki, şiddetin panzehiri sadece tek bir yasa ya da kanun değildir. Asıl olan hiçbir kanunun ve hiçbir yasanın kişinin vicdanından daha önemli ve belirleyici olmadığıdır.
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ifade ettiği gibi “Kadınların aile içi ve sosyal hayatta hak ettiği yere ve değere ulaşması için toplum olarak tüm görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Başta kadına yönelik şiddet olmak üzere, kadınları ilgilendiren problemler çözülmeden, ülke olarak hedeflerimize ulaşmamız mümkün değildir.”
Kadınlarımızın gerek siyasette, gerekse toplumsal hayatta gerçek anlamda layık olduğu yere ulaşması ve kadına yönelik gerek fiziksel gerekse psikolojik şiddetin uygulanmaması için, hepimizin üzerimize büyük görevler düşmektedir.
25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü vesilesiyle ülkemizde ve tüm Dünya’da kadına yönelik psikolojik ve fiziksel şiddetin durdurulduğu, kadınları ilgilendiren tüm meselelerin çözümlendiği, nereden ve kimden gelirse gelsin kadınlarımıza uygulanan her türlü şiddet ve ayrımcılığı şiddetle kınıyorum." ifadelerine yer verdi.

artf4