OLAY TV
CANLI

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımını açıklıyor | Sözleşmeli öğretmen alımı ne zaman başlıyor?

Sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili merak edilen takvimi MEB bugün açıklıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvimin saat 15.00'te açıklanacağını duyurdu.
 MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımını açıklıyor | Sözleşmeli öğretmen alımı ne zaman başlıyor?
Okunma: 6 kez

Öğretmen adaylarının merakla beklediği 20 bin sözleşmeli öğretmen alımıyal ilgili takvim netleşiyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bugün saat 15:00'te sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili takvimi ve başvuru koşullarını açıklayacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen adaylarının büyük bir heyecanla beklediği 2017 öğretmen atamalarıyla ilgili "Şu anda bir cevap verebilmek mümkün değil çünkü tek başına Millî Eğitim Bakanlığımızın yapacağı bir husus değil. Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun" demişti.

20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, bugün yapılacak açıklamanın ardından ilana çıkılacak ve takvim resmen başlayacak. 
 
20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvurular KPSS puanlarına göre sıralanacak ve branşlardaki ihtiyaca göre her branşta atanacak öğretmen sayısının 3 katı kadar aday mülakata tabi tutulacak. 20 bin alımın hepsi sözleşmeli öğretmen olarak atanacak.

Daha önce MEB'den öğretmen atamalarının Şubat ayına yetişmeyeceği açıklanmıştı. Bugün başlatılacak takvimin ardından atamaların Mart veya Nisan ayında yapılacağı tahmin ediliyor. 
 
Sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin ayrıntılar hazırlanıyor...

artf4