OLAY TV
CANLI

Gaziantepliler ve Suruçlular silmişler, Musabeyliler'i doldurmuşlar!

Gaziantepspor Kulüp Başkanı Mutlu Özpineci, düzenlediği basın toplantısında açtı ağzını yumdu gözünü. Mutlu Özpineci, üyelerin silinmesiyle ilgili konuşarak, “Gaziantepliler ve Suruçlular silinmiş, Musabeyliler üye edilmiş. Bu nasıl bir terbiyesizlik ve küstahlık” diye konuştu.
 Gaziantepliler ve Suruçlular silmişler, Musabeyliler'i doldurmuşlar!
Okunma: 1 kez

HESAPLARI İSTEDİM VEREMEDİLER
Gaziantepspor Kulüp Başkanı Mutlu Özpineci, kulüp defterini Avukat Yaşar Sağlam’a inandığı için verdiğini belirterek, “Ben bu kulübün başkanı olarak hesap sordum. Hesapları istedim ancak bu kulübün müdürü dediğimiz arkadaşımız Mehmet Bilgiç hesap veremedi. Buradan istifa ederek kaçtı. Hesap veremedi. Yaşar Sağlam’ı kandırmışlar  ve defteri alarak üyeleri silmişler. Benim rakibin olan üyeleri dahi silmişler. Ben bunun hesabını soruyorum. Bu üyelerin geri dönmesi için çabalıyorum” dedi.
 

BU BİR KÜSTAHLIK
Mutlu Özpineci, üyelerin silinmesine isyan ederek, “Bu bir terbiyesizlik ve küstahlıktır. Siz hukukçu bir arkadaşımızı kandırıyor ve defteri ele geçiriyorsunuz. Eski yöneticilerle birlikte hareket edip üyeleri siliyorsunuz. Ondan sonra kulübün defteri İbrahim Kızıl’ın şoföründe dolaşıyor. Böyle bir rezalet varmı. Ben Yaşar Sağlam’a defteri verirken üyeleri silin diye vermedim. Ama hukukçu bir adamı kandırıp defteri elde etmişler. Üyeleri bende silerdim ama yıllarını bu kulübe vermiş isimleri silmişler. Bu üyeleri silerken vicdanen rahatsız olmadınız mı? eliniz nasıl silmeye gitti” diye konuştu.
 

GERÇEK DELEGELER YENİDEN OLACAK
Üyelikleri silinen 1000’den fazla üyenin bu kulüpte yeniden olacağını dile getiren Mutlu Özpineci, “Bu üyeleri silemezsiniz. Böyle bir hukuksuzluk ve böyle bir karar alamazsınız. Siz neye güvenip bu kararı aldınız. Gerçek delegeler yeniden olacaklar. Suruçlular silinsin dediler, bunlar Gazianteplileri de sildiler. Şimdi Musabeyliler geldi. Böyle bir küstahlık olamaz. Bu delegelerin yeniden dönmesi için elimden geleni yapacağım. Zaten mahkeme kararı çıkıyor” ifadesini kullandı.
 

BENİM PARAM VAR AMA EŞŞEK DEĞİLİM
Özpineci, kulüpten istediği bilgileri muhasebeden ve kulüp müdüründen bir türlü alamadığını ifade derek, “Kulüpte ilk göreve başladığım günden buyana kulüp çalışanlarından ve muhasebeden hesap istedim. Bana evrakları getirin dedim. Bana kimse bir tek evrak veremedi. Bu muhasebeden istediğim bilgileri bir türlü alamadım. Sıkıştırınca ve devamlı hesap sorunca kulüp müdürü Mehmet Bilgiç istifa etti ve gitti. Ha bire benden para getirmemi istediler. Para lazım dediler. Sonra piyasaya Mutlu Özpineci’nin parası yok diye yaydılar. Kardeşim Mutlu Özpineci’nin parası var. Ama ben eşşek değilim. Getirip paramı size yedirecek halim yok. Gaziantepspor için ne gerekiyorsa veririm ama öncelikle hesabı verin dedim. Kimse hesap veremedi ve kulüp müdürü kaçtı gitti” şeklinde konuştu.
 

AYAKLANMA OLDU KULÜBE GİREMEDİM
Mutlu Özpineci, işçileri ayaklandıran ve grev yaptılar kişilerin olduğunu belirterek, “Bana karşı işçileri ayaklandırdılar. Hepsi grev yaptı. Para istediler. Para getir diye hep bana söylediler. Ama, hesap sorunda kaçtılar. Ben günlerdir kulübe girmedim. Çünkü, işçilerin grev yapmasını istediler. Ayaklanma oldu ve günlerce ben kulübe gelmedim. Fakat, bu kulübün hakkını kimseye yedirmem. Herkes evinin bütçesini nasıl ayarlıyor, hiçbir sıkıntı olmadan yaşıyorsa buranında bütçesini ayarlamak zorundayız. Ben buraya başkan olarak geldim. Buraya çeki düzen vermek zorundayım” dedi.
 

TESİS YARDIMININ FATURASINI VEREMEDİLER
Gaziantepspor’a Türkiye Futbol Federasyon’undan gelen 4 milyon TL’lik paraşüt yardımının karşılığını eski yönetimin veremediğini dile getiren Özpineci, “Kulübü 4 milyon TL paraşüt parası alınmış. Bunun yanında 2.5 milyon TL tesis yardımı geliyor bunun hesabını veremiyorlar. Hani nereyi yaptınız, nereyi boyattınız. Hiçbir çivi dahi çakılmamış. Bunun faturasını bana hemen kapat dediler. Ben bunun faturasını nasıl kapatayım. Siz görevde iken bu faturaları neden bulmadınız? Bu faturaları ayarlayıp veya yaptığınız işin karşılığında Federasyona iletmediniz. Bunlara ben izin vermem” ifadesini kullandı.

artf4