OLAY TV
CANLI

“Filistin'e sahip çıkmalıyız ”

Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına ilişkin, "Bugüne kadar hiçbir ABD Başkanı bunu neticelendirecek adımı atma cesareti gösterememiştir. ABD'nin çıkışı Ortadoğu’da ateşe benzin dökmekten başka bir şey değildir" dedi.
 “Filistin'e sahip çıkmalıyız ”
Okunma: 22 kez

Kaya, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv'deki  büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planına ilişkin, ABD Başkanı Donald  Trump'ın "Başkanlığın bedelini ödemeye" başladığını söyledi.

“ORTADOĞU BARIŞI TEHLİKEYE DÜŞER”

 ABD'nin, 1960'lı yıllardan itibaren büyükelçiliğin Tel-Aviv'den  Kudüs'e taşınmasını tartıştığını hatırlatan Kaya, "Bugüne kadar hiçbir ABD  Başkanı bunu neticelendirecek adımı atma cesareti gösterememiştir. ABD'nin  hamlesi ateşe benzin dökmekten başka bir şey değildir. Bu adım, Ortadoğu barışını  görünmez bir geleceğe taşır." diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurula da değinene Kaya, “Gayet coşkulu bir genel kurul yaptık. Yönetimde bazı isimler yenilendi. 2018 yılında bir seçim olacağını öngörüyoruz. Vatanını, milletini seven siyasi bir hareket olarak, seçimlere hazırlanıyoruz” dedi.

artf4