OLAY TV
CANLI

Erdoğan’dan, Şahin’e 2019’da bir dönem daha sinyali

16 yıldan bu yana AK Parti’de yaptığı tüm görevleri başarıyla yapan ve her zaman da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözdesi olan Fatma Şahin, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday edilebileceği sinyalini “REİS’ten aldığı ileri sürüldü.
 Erdoğan’dan, Şahin’e 2019’da bir dönem daha sinyali
Okunma: 4 kez

2001yılında AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyeliğiyle başlayan 16 yıllık yolculukta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, o günden bu yana Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, hem Başbakanlığı yaptığı dönemlerde de sürekli ödül ve plaketler alarak, rekor kırdı.

MİLLETVEKİLİ İKEN HANGİ PLAKETLERİ ALDI?
AK Parti Gaziantep kurucu il yönetim kurulu üyeliğini kısa süre yaptıktan sonra 2002 yılında yapılan Genel seçimlerde, AK Parti’den hem Gaziantep’in hem de Güneydoğu Anadolu bölgesinin tek kadın milletvekili ünvanını alan Fatma Şahin, milletvekillik yaptığı 2011 yılına kadar en az meclis katılımlarını ve komisyon çalışmalarıyla ilgili Başbakan Erdoğan’dan sayısız plaket ve ödülleri aldı.

AK PARTİ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI 2007’DE OLDU
Sürekli çalışmalarıyla AK Parti’de takdir toplayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2007 yılında AK Parti Genel Başkanlığı’nda bünyesinde yürüten Başbakan Erdoğan, Gaziantep milletvekili sıralamasında 2. sıraya koyarak, ödüllendirmesinin yanı sıra partinin en büyük organlarından biri olan icracı AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı yaptığı ve 4 yıllık bu görev süresince başarılı proje çalışmalarından dolayı plaket ve ödüller verdiği belirtildi.

2011’DE İLK KADIN BAKAN
2011 genel seçimlerinden sonra tekrar milletvekili seçilen AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığını yürüttüğü bir sırada daha önce devlet bakanlığı bünyesinde bulunan Aile bakanlığına “Politikalar”ı da ekleyerek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bakan olarak getirilen Fatma Şahin, 2013 yılında “Ömür dediğin” projesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül alarak adını bir kez daha yazdırmayı başardığı belirtildi.

ÖDÜLE DOYMAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
Aile ve Sosyal Politikalar bakanlık görevini yürütürken, sürpriz şekilde başarılı çalışmalarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Gaziantep AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterilirken, yapılan 2014 Mart yerel seçimlerinde büyük oy patlaması yaparak, Gaziantep’in ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek, görevine başladı. Görevine başladıktan bu yana ilk ödülünü UNESCO Kültür ödülünü Erdoğan’dan aldıktan sonra yine dün Sağlık’ta yaptığı bir çok projeleri hayata geçirdiği için tekrar bir ödül daha alarak, müzesine “Erdoğan ödüllerini ve plaketlerini” götürdü.

ERDOĞAN FATMA ŞAHİN’E ÖVGÜ YAĞDIRDI
Gaziantep’te son günlerde sürekli olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le ilgili dedikodu ve iftiralara cevabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert bir şekilde cevap vererek, “Sayın Fatma Şahin, Türkiye’de kadınların Atom karıncasıdır. Çalışmalarını partiye girdiği günden bu yana 16 yılda en iyi şekilde yaptı. Bizim sayın Şahin’le çalışmalarımız süresince sürekli iyi ilişkiler içinde olarak, bir çok başarıya birlikte imza attık. Bana gelen anketlerde de sayın Şahin’in Gaziantep’te çalışmaları yüksek bir yüzde rakamlarıyla çıkıyor. Nazar değmesin diye anket rakamlarını açıklamak istemiyorum. Sayın Şahin’in, tüm Türkiye’deki tüm kadınlara örnek olmasını istiyorum. Sayın Şahin, tırnaklarını kazıyarak buraya gelerek, 15 Temmuz gecesi de FETÖ hainleriyle İstanbul Atatürk Havalimanı’nda benim ve eşim Emine Erdoğan’ın gelmesi için saatlerce havalimanı bombalandığı sırada beklemiştir. Bu korkusuz hareketleri de beni daha da çok etkilemiştir. O kötü günümüzde sayın Şahin, hiç bir zaman bizi yalnız bırakmamıştır. Bıraksınlar Şahin’le dedikodu, yalan ve iftiraları, hizmetlerini takdir etsinler. Tek kelime söylüyorum. Tüm Türkiye’de Şahin gibi çalışkan bir belediye başkanı istiyorum” dediği ileri sürüldü.

artf4