OLAY TV
CANLI

Beyzanur’un büyük başarısı

Gaziantep’te fakir bir ailenin kızı olan ancak Allah vergisi yetenekleriyle Atletizm dünyasında bir yıldız gibi parlayan Beyzanur Seylan 2 günde 3 altın madalya kazandı.
 Beyzanur’un büyük başarısı
Okunma: 5 kez

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ana sponsoru Turkcell sponsorluğundaki U14 Türkiye Salon Atletizm Festivalinde, ülkenin çeşitli şehirlerinden toplam 430 atletin yarıştı. Gaziantepli Beyzanur ilk gün 60 metre de Türkiye Şampiyonu olurken ikinci günde 200 metre de Türkiye Şampiyonluğu ve arkadasından 4x100 Bayrak takımı şampiyonluk elde etti.
ÇOK SEVİNDİ
14 yaş altındaki minik atletlerin katılımıyla gerçekleşen Turkcell U14 Türkiye Salon Atletizm Festivali, İstanbul’da gerçekleşti. Toplam 430 atletin yarıştığı müsabakalarda 2005 doğumlular altı dalda, 2004 doğumlular ise yedi dalda boy gösterdiler. Gaziantepin Gururu Beyzanur Seylan Türkiye Atletizm Federasyonu Tarafından organize edilen yarışmada ilk gün 60 metre de Türkiye Şampiyonu olurken ikinci günde 200 metre de Türkiye Şampiyonluğu ve arkadasından 4x100 Bayrak takımı şampiyonluğu
2 günde 3 Altın madalya sahibi olan Beyzanur Seylan yarışlardan sonra sevincini kendisine inanan hocalarıyla paylaştı ve “buraya kadar antrenörüm ve ailemin sayesinde geldim onlar olmasaydı belki ben buralara gelemezdim onlara ne kadar teşekkür etsem azdır”dedi.
İL MÜDÜRÜNE TEŞEKKÜR ETTİ
Beyzanur Seylan, ayrıca Gençlik Spor Müdürü Ökkeş Demir’e kendisine sağladığı imkanlar için çok teşekkür ederken, Sayın Müdürüm bana bir kızı gibi sahip çıktı onuda çok seviyorum bana verilen destekleri boşa çıkarmadığım için çok mutluyum ve Kulübüm olan şölenspor da her türlü ihtiyacımı karşılamaktadır. Kulübüme ve kulüp Başkanımız Volkan beyede çok teşekkür ediyorum”dedi.
ANTRENÖRÜ “DAHA ÇOK MADALYA ALACAĞIZ” DEDİ
Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm antrenörü Harun Esen ise buralara hiç kolay gelinmediğini bunda Beyzanur’un ailesinin çok büyük katkıları olduğunu belirterek “Tabi kurum müdürüm Ökkeş Demir bey kızımızın evine kadar gidip ihtiyaçları ile birebir ilgilenmiş olup buda bize ayrı bir moral olmuştur.  Hedefimiz 2020 ve 2024 olimpiyatlarıdır. Gaziantep’in adını dünyaya bu spor dalıyla en iyi şekilde duyurmaktır”dedi. Harun Esen sözlerinin sonunda, “  Buralara gelmek kesinlikle kolay değil zaten kolay olmuş olsaydı bu kadar zorlukla mücadele etmemize gerek kalmazdı.  Bize destek olan Gençlik Spor kururumuma ve Beyzannur’un kulübü Şölen spora çok teşekkür ediyorum”dedi.

 

artf4