OLAY TV
CANLI

Basketçiler yine kazanamadı! 84-95

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Gaziantep Basketbol takımı, kendi sahasında oynadığı Trabzonspor karşılaşmasını 84-95 kaybetti. Kırmızı-Siyahlılar hem ligde hemde Avrupa’da aldığı başrısız sonuçlarla dikkat çekerken, bu kez kendi sahasında Trabzonspor’a yenilmesi üzüntü yarattı.
 Basketçiler yine kazanamadı! 84-95
Okunma: 6 kez

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 6. haftasının açılışını Gaziantep’te Gaziantep Basketbol’la Trabzonspor yaptı. Konuk ekip maçı 95-84’lük skorla kazanarak yoluna devam etti.
Gaziantep Basketbol bu sonuçla üst üste yedinci mağlubiyetini aldı.
Karşılaşmada hava atışı öncesi Gaziantep Basketbol’da sezon başlarken takımın yıldızı Victor Rudd’ın kadroda olmaması dikkat çekti. Rudd, Gaziantep’in sezona kötü girişinden savunmadaki kötü performansı ve Koç Dedas’la sallantılı ilişkili sebebiyle sorumlu tutulan isimlerden biriydi.
Trabzonspor kaotik ev sahibinin yıldızından da yoksun olmasını bilerek kontrolü elinde tuttuğu bir ilk çeyrek oynadı. 24-18’lik Trabzonspor üstünlüğüyle biten ilk 10 dakikada bordo-mavililer özellikle hücumda rahat gözüktü. Green 11, Eldridge 7 sayı bulurken Obekpa savunma sertliğini sağlayıp farkın oluşmasını sahanın diğer ucunda sağladı.
İlk çeyrekte hiç üçlük isabeti bulamayan Gaziantep, ikinci 10 dakikada savunmasını toparlayıp üçlüklerle iç-dış dengesini sağladı ve yarıya 6:30 kala gelen konuk ekip aleyhine sportmenlik dışı ve teknik faul kararlarıyla oyunun momentumu tersine döndü.
Bu iki düdüğün çıktığı Obekpa ikinci çeyreğin bitimine 06:21 kala oyundan atılmış oldu. Hem serbest atıştan bulduğu sayılar hem de oyunu kontrol altına almasıyla 14-2’lik seri bulan Gaziantep yarıya beş dakika kala 37-28’yle farkı 9 sayıya çıkardı.

Sonraki beş dakikada iki takımın da hücumda ve savunmada yaptığı karşılıklı basit hatalar skorun kolay artmasına sebep oldu. Oyunun hızlanmasını ve hücum sayılarının artmasını iyi değerlendiren konuk Trabzonspor üst üste sayılar buldu.
Bordo-mavili Vasiliauskas’ın son saniye üçlüğüyle skor yarı 47-47’de dengeledi. İlk yarıda Freimanis’in 11 sayısı Gaziantep, Vasiliauskas’ın 8 sayısı Trabzonspor için oyunu değiştiren etmenlerdi.
Üçüncü çeyreğe ve ikinci yarıya Gaziantep Basketbol iyi başladı. Ama hücumda ritmini bulmasıyla birlikte maçın kontrolüne geçen yine Trabzonspor oldu. Heslip, Deniz ve Burak’tan katkılar alan konuk ekip bir ara farkı 8 sayıya kadar çıkardı.
Çeyrek biterken hamle yapan ev sahibi Gaziantep son çeyreğe 67-63’lük skorla girmeyi başardı.
Son çeyreğin başında da Gaziantep’in atılımı sürdü. Trabzonspor’un hücumu da ilk dakikalarda tıkanınca fark bir sayıya kadar indi. Green ve Eldridge’in kitlendiği anlarda Harris imdada yetişince bitime 6 dakika kala 78-70 misafir üstünlüğü oluştu.
Fakat Trabzonspor’un üst üste üçlüklerine Gaziantep de pes  etmeyip üst üste üçlüklerle yanıt verdi: Freimanis ve Can Öğüt’ün basketleriyle skor 81-78’e geldi ve fark üçe indi.
İki tarafın da hücumda dirilip savunmada öldüğü maçın son 2 dakika 10 saniyesine 89-79’la çift haneli Trabzonspor üstünlüğüyle gidildi. Son anlarda düğümü çözen bordo-mavili Caleb Green oldu.
Trabzonspor’da Green 22 sayı, Eldridge 16, Vasiliauskas 13, Harris 14, Heslip 13, Burak 7 sayıyla oynadı.

 

artf4